Yazılar

Kayseri Düğün Fotoğrafları

Kayseri,doğası ve tabiatıyla,dış çekim düğün fotoğrafları için bulunmaz bir memlekettir.Köklü geçmişi ile görenlerin beğenisini kazanan tarihi yapılar, taş dokular fotoğrafa tarihsel bir hava katmaktadır.

Kayseriyle hemen hemen iç içe olan Talas ilçesi tarihi evleri dar sokakları taş yolları ile kayseri düğün fotoğrafçılarına bütün görselliğini sunmaktadır.Talas ta en çok kullanılan mekanlardan birisi Yaman Dede Camii(panaya kilisesi)dir Orjinalinde kilise olan yapı Rumların Talas ı terketmesiyle camiiye çevrilerek ibadete açılmıştır.Bende bu mekanda taş duvarlarla yeşil sarmaşıkların uyumununda düğün fotoğrafları çekmeyi seviyorum .Fotoğrafa bir hikaye katmak içinse TCDD tren garında düğün fotoğrafları çekiyorum.Tren raylarının uzaklaştıkça flulaşan görüntüsü fotoğraflarıma bir derinlikle birlikte ”sonsuzluğa başlangıç ”anlamı katmaktadır.

Kayseri nin ilçelerinden Tavlusun da bir çok kilise vardır. Bunlardan biri de Rum Ortodoks Kilisesidir. Bu kilisede daha çok geniş açı yada panaromik fotoğraflarla mekanın etkisini gelin-damat fotoğraflarına yansıtıyorum.

Kayseri ismiyle bütünleşmiş Erciyes dağının,bazen sisli bazen bulutlu bazen pırıl pırıl güneşli görüntüsü fotoğraflarımızdaki heybetini hep korumuştur.Sarımsaklı Barajı çekim yapılabilecek güzel doğa harikası yerlerden biridir.Bunun yanısıra Tomarza,Pınarbaşı,Develi,yahyalı,Gesi,Germir ilçelerindeki akarsular ve doğasıyla hem gezip görülecek hemde çekim yapılacak yerler arasındadır.

Düğün baştan sona en ince ayrıntılarıyla düşünülüp organize edilmesi gereken bir olaydır.Düğün organizasyon şirketleri,düğün salonları,kuaförler,gelinlik-damatlık satan mağazalar,makyözler ,fotoğrafçılar düğün olayının içerisinde düşünülmesi gereken ayrıntılardır.Her gelin güzel,her damat yakışıklıdır.Önemli olan bu ayrıntıların kişilerle bütünleşmesi ve uyumudur.

Dış Mekan Düğün Fotoğraflarını İncelemek için Tıklayınız…