Kayseri Yılkı Atları Düğün Fotoğrafçısı

Fotoğrafçılıkta önemli olan ne çektiğiniz ve nasıl çektiğinizdir. Mükemmel bir manzarayı uygun olmayan bir ışıkla veya kötü bir makine ile çektiğiniz zaman manzaraya haksızlık etmiş olursunuz. Aynı şekilde hoş olmayan bir ortamı, örneğin bir çöplüğü öyle bir bakışla çekersiniz ki o çöplük mükemmel bir fotoğraf tablosuna dönüşür. Fotoğrafçının tekniği, aldığı eğitimler, bakış açıcı, çekim tarzındaki farklılıklar, objeleri kullanma biçimleri bir fotoğrafın nasıl güzelleşeceğine ışık tutar. Dolayısıyla çekilen yerin öneminden çok fotoğrafı çeken kişi önemlidir.

Hülya Laleci Kim?

Hülya Laleci Kapadokya Bölgesinde fotoğraf sanatını icra eden profesyonel fotoğrafçılık hayatına bir adım daha atarak Türkiye’nin gözdesi Kayseri yılkı atları ile gelin ve damat fotoğrafları çekiyor. Bunu bir sanat olarak gören Hülya Laleci, her fotoğrafını bir beste yazar gibi incelikle oluşturuyor ve sonunda harika tınılarıyla eşsiz bir melodi çıkarıyor. Kayseri ve bölgesinin en gözde fotoğraf sanatçısı olarak hizmet veren Hülya Laleci bu sevdasına resim yaparak başlamış. Sistemin çarklarında koşuşturan bir işkadını iken fotoğraf tutkusuna sırtını dönemeyip tüm hayatının tam ortasına koymuş kareleri.

Çiftlerin gözlerindeki ışıltı fotoğraf ışığı olmuş, coşkuları fotoğraflarının atmosferi ve karelerin içine bu heyecanı sıkıştırarak ölümsüzleştirmiş Hülya Laleci. Gözlerinde gördüklerini parmağının ucuna yansıtmış ve basmış deklanşöre. Hülya Laleci yalnızca bir düğün fotoğrafı çekmek amacıyla çıkmamış bu yola. Bunun sanatını icra etmek için arşınlamış o yolları. Gelin ve damat onun mankenleri olmuşlar ve bir de yılkı atları.

Düğün Fotoğrafçılığında Yılkı Atları

Kayseri’nin dünyaca bilinen muhteşem endamlarıyla göz kamaştıran yılkı atları efsanelere, filmlere, hikâyelere konu olurken düğün fotoğraflarına da girmeyi elbette hak eder. İnsanlık tarihi boyunca atlar insanlar için büyüleyici, çekici ve asaletin simgesi olmuşlardır. Onların görkemli duruşları, dimdik ayakta ve dingin halleri tıpkı evliliğin de aynı simgelerle tanımlanması gibi birbirine benzetilir. Evlilik müessesesinin sonsuzluğu tıpkı atların dimdik ayakta duruşu ile anlatılır.

Gelin ve damat yılkı atlarının üstünde birbirlerine koşarlarken çekilen kare sonsuzluğa kadar uzanır. Hülya Laleci yılkı atlarıyla çiftleri çekerken o güzelliği ve görkemi yakalar. Mükemmel fotoğrafların ortaya çıkışı tesadüf değildir. Fotoğrafı çekmeden önce nasıl bir fotoğraf çekmek istediğini bilir. Fotoğrafın bir hikâyesi olmalıdır onun için. O kurguyu hayalinde tasarlar ve fotoğraf için o mekânı gerçek kılar. Ardından sadece deklanşöre basmak kalır.

Yılkı atları ile derinliği olan fotoğraflar yakalayabileceği gibi gelin ve damadın isteklerine göre geniş açı manzaralar da çeker. Kayseri’nin eşsiz doğası ve yılkı atlarının mükemmel görüntüleri onun fotoğraf karelerine en doğal ve güzel halleriyle girer. Bir fotoğrafçı fotoğraf çekerken ilk aşamasından itibaren her aşamasında kendini bilmeli, planlamasını doğru şekilde yapmalı, makinasını iyi tanımalıdır. Neyi çekeceğini bilmelidir. En çok da nasıl çekeceğini en doğru şekilde tasarlamalıdır.

Hülya Laleci, düğün fotoğraflarında gelin ve damadın ruhunu yansıtacak konularla hikayelendirme yapar. Fotoğrafların sonsuzluğa uzanacağının bilinciyle çocukların ve hatta torunların izleyicisi olacağı öngörüsüne sahip olarak çeker fotoğraflarını. Bilir ki, deklanşöre bastığında çektiği o bir saniyelik an, geleceğe akan bir yol olur.

Düğün Fotoğrafçılığı

Yılkı atlarının büyüsünü gelin ve damadın aralarındaki büyülü ışıkla birleştirerek çekilen düğün fotoğrafları son yıllarda gözde. Hülya Laleci düğün fotoğrafçılığında bir fark yaratmayı hedeflemiş sanata olan tutkusunu düğün karelerine yansıtmayı başarmış iyi bir fotoğrafçıdır.

Elbise Kiralama Hizmeti

Düğün fotoğrafçısı yeni bir tarz da ekleyerek elbise çeşitlendirmeler yapar. Özel hazırladığı elbise dolabıyla hem gelini hem de damadı farklı kombinasyonlarda giydirerek birbirinden başka hikâyelerin fotoğraflarını çeker. Atmosfer, mekân farklılıkları, elbise çeşitlilikleri birbirinden ilginç, özel ve mükemmel fotoğraflar çekmek için onun malzemeleri olur.

İletişim Samimiyettir, Fotoğraf Ciddiyet

Hülya Laleci instagram sayfası, hulyalaleci.com sayfalarında gezintiye çıktığınızda daha önce hikayeleştirdiği düğünleri, yılkı atlarıyla yakaladığı büyülü anları izleyebilirsiniz. Kayseri’de düğün Hülya Laleci fotoğrafçılığı ile farklı olur. Düğün koşturmacası çekimlerini düğün gününde değil başka bir günde gerçekleştirerek yaptığı işe olan ciddiyetini, profesyonelliğini ve planlı çalışma tutkusunu görebilirsiniz.

İşini şansa bırakmaz ve olması gerekenin en iyisini yakalamak için tüm eğitimini, tekniklerini, profesyonel bakış açısını ve elbette sanatçı ruhunu ortaya koyar. Hülya Laleci Kayseri’de bulunan fotoğraf stüdyosuna gidip kendisi ile tanışın ve bir acı kahvesini için. Ardından nasıl kareler yakalayacağınızı kendiniz görün.